Zagraj w nowoczesnym kasynie online

Zagraj w nowoczesnym kasynie online

– Samochód jest dość lekki i ma szacunkowo wysoką moc. Podczas jazdy przypomina gokart, ale oczywiście jest dużo bardziej skomplikowany ze względu na dwa silniki, przełożenia na silniku spalinowym i sprzęgło, których w gokartach brak. Na Politechnice Krakowskiej odbyło się jubileuszowe posiedzenie Komitetu Inżynierii Produkcji Polskiej Akademii Nauk (KIP PAN). 15-lecie komitetu to nie tylko okazja do podsumowania dotychczasowej działalności, ale także dobry moment na podjęcie dyskusji na temat dalszego rozwoju inżynierii produkcji.

  • Forum Inteligentnego Rozwoju było okazją do ogłoszenia laureatów 6.
  • Wsparcia Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.
  • Dzięki zaangażowaniu architektów krajobrazu z PK – została Pomnikiem Historii.
  • Elementów funkcjonalnych, zrozumienie ich powiązań i współzależności, zrozumienie krytyczności ich poprawnego działania dla funkcjonowania całej infrastruktury.
  • – Ponieważ 7 lipca publikowane są wyniki egzaminu maturalnego, naturalnie pojawił się także temat matury i razem z naszymi gośćmi wspominaliśmy ich matury i emocje, jakie towarzyszyły im w tym okresie.

Noc w Muzeum Politechniki Krakowskiej

Uczestnicy panelu „Sztuczna inteligencja w biznesie. Jak algorytm pomaga zarabiać pieniądze? ”, a wśród nich dr Grzegorz Gancarzewicz z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PK, zastanowią się, jak zyskać przewagę konkurencyjną dzięki AI oraz w jaki sposób przekonać do niej klientów i kontrahentów. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali Tadeusz Białek, prezes Związku Banków Polskich, dr hab. Rafał Maciąg, prof. UJ, dr Maja Leszczyńska z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Jacek Łęgiewicz, dyrektor ds. Korporacyjnych Samsung Electronics Polska Sp.

Sądeckie FAKRO ufundowało naukowo-dydaktyczne laboratorium dla studentów WIL

Nagrodzone projekty musiały nie tylko wyróżniać się innowacyjnością pomysłu. Równie ważnymi dla jury aspektami były jasno określony cel projektu oraz możliwość realizacji i praktycznego wykorzystania go w przyszłości. Istotne były także oryginalność pracy, nowatorskie podejście do zagadnienia, zakres projektu i przyjęta metodologia. Na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej (w budynku dawnego Instytutu Materiałów i Konstrukcji Budowlanych) otwarto także – po całkowitej metamorfozie – salę dydaktyczną pod patronatem firmy GSBK Biuro Konstrukcyjne. Dzięki jej wsparciu i podpisanemu z Politechniką Krakowską porozumieniu o współpracy powstała nowoczesna, dobrze wyposażona, ułatwiająca kształcenie przestrzeń dla studentów. Będą z niej korzystać przede wszystkim studenci WIL i kierunku budownictwo.

Łukasz Flaga z zespołu Laboratorium Inżynierii Wiatrowej PK. Jak wyniki analiz i Plinko bezpieczna gra badań modelowych, prowadzonych przez specjalistów PK dzięki unikatowej infrastrukturze laboratorium, mogą odzwierciedlać rzeczywiste warunki środowiskowe w mieście czy jego dzielnicach. Dostarczyć planistom, projektantom i inwestorom wartościowej wiedzy do projektowania nowych osiedli, modernizacji istniejących czy wznoszenia nowych budynków (zwłaszcza wysokich). Na podstawie badań ekspertów z Politechniki można m.in.

Marcina Sroki zatytułowana „Wykonanie systemu sterowania podwodnego pojazdu hybrydowego”, a także praca mgr. „Moduł do bezprzewodowego ładowania akumulatorów pojazdu podwodnego”. Z fińskimi firmami i uczelniami dr inż. Piotr Bielaczyc, prof. PK współpracuje od około 30 lat angażując się w projekty badawcze, konferencje naukowe i wspólne publikacje. Od wielu lat związany jest także z Uniwersytetem w Vaasa (m.in. przewodniczył radzie doradczej projektu Clean Propulsion Technologies kierowanego przez ten uniwersytet). Uhonorowaniem tej wieloletniej współpracy prof. Bielaczyca z fińskimi firmami, uczelniami i instytutami jest tytuł honoris causa (Honorary Doctor of Science in Technology).

× How can I help you?